Porady

Największy błąd jaki robią właściciele psa

Czyli jak kochać mądrze futrzaka radzi Magdalena Michalska z Psiejstwo Czarodziejstwo

Chyba największym błędem właścicieli psów jest poświęcanie psu całej naszej uwagi. Pies staje się epicentrum życia w domu, a wszyscy domownicy poświęcają mu całą uwagę. Konsekwencje tego właśnie błędu ciągną się całe życie. A trzeba wiedzieć, że te 6 pierwszych miesięcy jest najważniejsze dla każdego psa.

Ja wychowuję swoje psy w ten sposób, że nie pokazuję takiemu szczeniakowi, że jest pępkiem świata. Ja się nie bawię z nim cały czas. Ma ode mnie uwagę i zabawę trzy razy dziennie. To jest bardzo ważne. Jeśli dajemy psu uwagę wydzieloną, to wtedy ona jest cenna dla niego. W przeciwnym razie robimy z siebie wyrzutnię piłek lub mechanizm do głaskania i inne. Nie ma tego elementu, że gdy wołam psa, to on pędzi na zabicie, bo gdy ja go wołam to to jest coś fantastycznego, niezwykłego.

U większości psów to podejście sprawdza się bardzo dobrze. Przede wszystkim u mądrych psów, bo są rasy, z którymi zaczynamy od jedzenia, bo to jest najcenniejsze. Są takie psy, które mają słaby kontakt z człowiekiem, różne rasy myśliwskie – np. beagle.

Radziła Magdalena Michalska z Psiejstwo Czarodziejstwo. Hotel i szkolenie psów

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More